İstanbul Atlas Üniversitesi

2018’de başlayan akademik yolculuğuna 2020 yılında ilk öğrencilerini kabul ederek devam eden, güçlü akademik kadrosu ve yenilikçi tarzı ile araştırmaya ve bilime yön veren Atlas Üniversitesi; yenilikçi bakış açısına sahip, araştırma yöntemlerine hakim içlerinde uluslararası öğrencilerin de olduğu 4000’den fazla öğrencisine ilham vermeye ve sektöre hazırlamaya devam etmektedir. 

Atlas üniversitesi olarak alanında uzman akademik kadromuz, son teknoloji ile donatılmış 22 adet laboratuvarımız ile bilime ev sahipliği yapmaktayız. Teknolojik altyapıya sahip yaklaşık 110.000 m2’lik açık ve kapalı alanda tüm donanıma sahip 53 adet amfi ve dersliklerimiz öğrencilerimizin kullanımına açıktır. 

Atlas Vadi Kampüs içerisinde tüm teknolojik imkanlarla 5 Fakülte, 26 Lisans programı, 13 ön lisans programı, 10 lisansüstü programı ile Erasmus+ anlaşmalarıyla öğrenci değişim programları kapsamında uluslararası bir eğitim ortamı sağlanmaktadır. 

Uygulama ve Araştırma Merkezleri ile akademisyenlerimizin destekleriyle öğrencilerimize kendilerini geliştirme fırsatı sunmaktayız. Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Dil ve Konuşma Terapisi Birimi, Atlas Sağlıklı Yaşam Merkezi, Sürekli Eğitim ve Uygulama ve Araştırma Merkezi, Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezlerimiz Atlas Vadi Kampüste yer almaktadır. 

Atlas Üniversitesi Merkez Kütüphanesi olan Prof. Dr. Yüksel Tenekecioğlu Kütüphanesi 2500 m² ye yayılan, açık ve kapalı alanı ile kendisine ait terasında; okumayı, öğrenmeyi, araştırmayı mekânsal tasarımının verdiği estetik ve ergonomisiyle öğrencilerimize uygun bir çalışma ve araştırma ortamı sunmaktadır. 24,063 e- Kitap, 14.237 kitap, 201 süreli yayın bulunan kütüphanemiz vize ve final haftalarında 24 saat öğrencilerimizin kullanımına açıktır. 


Medicine Hospital 

1998 yılından bu yana sağlık alanında öncülük eden son teknolojiye sahip, alanlarında başarılı uzman kadrosuyla hastalara hizmet vermektedir. 

Modern binası, teknik cihaz ve ekipmanlarıyla, 75.000 m2 kapalı alana sahip olan Medicine Hospital, 357 yatak kapasitesi, biri hibrit olmak üzere 18 ameliyathanesi ile yılda 400 bin poliklinik ve 30 binden fazla ameliyat gerçekleştirerek sunduğu hizmetlerle sağlık sistemimiz içerisinde, öncü ve lider kurumlardan biri olmayı başarmıştır. Ayrıca 250 kişilik konferans salonu, 3 adet dersliği ile hastanemiz; yıllardır lise ve üniversite düzeyinde uygulama eğitimi ve sağladığı staj olanaklarıyla 10 bini aşkın öğrenciye sağlık eğitimi vererek önemli bir misyon üstlenmiştir.

Medicine Hospital 188 özel hastane içinden 6. Büyük hastane özelliğine sahip, İstanbul’un en yoğun 3. Hastanesi olmasının yanı sıra Hibrit ameliyathane kurulan ilk hastanelerden biri olma özelliğini de bünyesinde barındırmaktadır. 


İstanbul Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi

İstanbul Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi 2300 m2’lik alanda 3 katlı binasında hasta odaklı yaklaşımla alanında uzman hekim kadrosu ve güler yüzlü personeli ile hizmet sunmaktadır.

Hasta sağlığı, memnuniyeti ve kişiye özel tedavi hizmeti sunan İstanbul Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Endodonti Anabilim Dalı, Ortodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi ve Restoratif Diş Tedavisi olmak üzere toplam 8 farklı anabilim dalında hizmet vermektedir. Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi çocuk hastalar için özel uygulamaları ve korkunun değil güvenin ve huzurun hâkim olduğu bir tedavi süreci sunmaktadır. Tüm hastalar için cerrahi müdahalelerin yapıldığı, genel anestezinin uygulanabildiği ameliyathanesi ve protez laboratuvarı mevcuttur.  

İleri teknoloji ile donatılmış Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi 24 üniteli muayene alanında ileri düzey implant ve kist işlemleri için dental tomografi, panoromik ve sefalometrik röntgen cihazları ile 7’den 70’e tüm hastalarına hizmet vermektedir. Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin akademik gücünden yararlanan, hasta haklarına saygılı, teknolojik alt yapısına güvenen ve kendini sürekli yenileyen bir anlayış ile hizmet veren Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi, öğrencilerimizin de farklı vakaları deneyimleyerek kendilerini geliştirebilecekleri ve teknolojik ekipmanları kullanarak deneyim kazanacağı bir uygulama merkezi olarak konumlanmaktadır. Diş Hekimlerimize ve personelimize, gelişen teknoloji ve yenilikler doğrultusunda eğitimler planlanmakta, hasta sağlığı ve memnuniyetine olduğu kadar çalışan sağlığı ve memnuniyetine de özen gösterilmektedir. 

İlk ve ortaöğretim kurumlarında öğrencilere gerçekleştirilen ağız ve diş sağlığı taramaları ile gençlerin ağız ve diş sağlığı gelişiminde kontrol sağlayarak ve yönlendirme yaparak sosyal sorumluluk alanında aktif hareket edilmektedir. 

İstanbul Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi Kağıthane’de merkezi konumu ile hizmet vermektedir.